Cizrna

14. března 2017 v 18:13 | I-run lady |  Bestiář bio nestvůr

To, co se dělo u nás doma včera, by se dalo nazvat luštěninovým fanatizmem. Když mi to kilo namočené cizrny přes noc nabobtnalo, bylo jasné, že příštích pár dnů budu světem chodit trochu nafouklá. No - co bych pro tuhle oříškovou delikatesu neudělala...

Cizrna se vaří zpravidla necelou hodinu - pokud odečtete dobu uklízení sporáku po přeteklém hrnci, linky, vytírání polité podlahy, sbírání rozsypaných kuliček, vysvětlování zbytku rodiny, že z tohohle se rozhodně nebude dělat hrachová kaše a v lednici hledají uzené zbytečně, uteče to jako voda. Uvařená cizrna snadno proklouzne mezi prsty (a velmi ráda se připlácne i na dlaždičky, stěnu a šikovnějším jedincům i na strop..)

Je dobré vědět i několik vychytávek : například, že pokud nechcete dalších několik dní trávit u stropu, nadýmavost lze snížit přidáním bazalky a samozřejmě důkladným propláchnutím kuliček před povařením. Solí se až těsně před dovařením, jinak by nezměkla. Při problémech s žaludkem není moudré dávat si cizrnu praženou v troubě či na pánvi, protože se tak stává velmi špatně stravitelnou. Mohlo by se pak lehko stát, že vás "dietní" proměněné v takový ten automat, že kterého jsme jako děti loudili kulaté žvýkačky.

Každopádně - abych vás nenapínala dlouho, skutečně jsem se najedla. Sice jsem ještě v půl dvanácté byla zabraná do vymýšlení receptu (což jsem propojila s učením na písemku ze tří předmětů, takže se nedivte, kdyby se někam mezi řádky receptu vloudila protiinflační politika). I když ve sbírání pěny z povrchu hrnce jsem vážně amatér - připadá mi to jako holení vousu Santy Clause tupou břitvou - přežila kuchyň, já i zbytek rodiny bez větší úhony.

Recept na můj výtvor, který jsem nazvala prozíravě "ZELENÝ MIX" se brzy objeví na blogu. Lednice mě v mé kretivitě sice trochu omezila - závidím kuchařům z kuchařských tv show ty lednice plné přesného množství potravin, jaké si jen zamanou, já se můžu tisíckrát modlit za jogurt a dostanu leda prošlé krabicové mléko - ale alespoň jsem ochutnávání, dvě večeře a jeden oběd přežila ve zdraví a dokonce se spokojeným žaludkem.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama