EAT-PRAY-MOVE

9. března 2017 v 19:57 | I-run lady

Proč mám pocit, že je třeba přidat se k hromadě nesledovaných blogů o jídle? Hm, tuhle otázku jsem si kladla tak dlouho, až jsem bez nalezení odpovědi spontánně založila tento blog. Snad jsem to udělala ze sobeckých důvodů (touhu proslavit svůj špenátový koláč máme my lidi zakódovaný v DNA), snad jsem si potřebovala postěžovat na podivné stravovací návyky soudobé společnosti někde mimo sezení pacientů s PPP.

Má spolužačka je vegetariánkou ve špatném slova smyslu - i když (údajně) zachraňuje planetu před vyhynutím tuleňů (za což ji greenpeace pravidelně odměňuje kalendářem s fotkami těch nejroztomilejších z nich), dělá to velmi podivným způsobem. Šlechetně se vzdá nejen bílého rohlíku, ale také stokoruny - tolik zhruba stojí její svačina, tedy pár bio krekrů, humus a krabička sojového mléka. Teplé obědy má pouze v případě, že brigáda něco vynese a ona může jít do restaurace, kde umí udělat bez masa i jiné jídlo, než chleba se solí. Už kvůli jejímu hladovému prasátku musím vyjasnit jednu věc: vegetariánství není pro aristokracii, nemusíte si kvůli němu přibírat další práci, kupovat za výplatu litry sojového mléka. Jakmile je to jen o vybírání instantní polévky bez slaninového aroma a vyhazování masa z máminy svíčkové, něco je špatně.

Proto jsem tady

A aby jste věděli, s kým máte tu čest, tady je krátké shrnutí: kromě toho, že jsem vegetariánka, jsem především nadšená majitelka dvou neskutečně malých a věčně připálených plechů, pyrotechnik rodinného toastovače, zapálená a přesto naprosto nepoužitelná fotografka amatérské ligy, kandidátka na brzkou hospitalizaci v Bohnicích a dosud neobjevené Polreichova noční můra.

Tak či tak - abych nebyla zase tak sebekritická - občas se i nějaká ta večeře dá sníst a bude mi velkým potěšením, pokud tyto vzácné okamžiky prožijete spolu se mnou prostřednictvím tohoto blogu.

VAROVANÍ : Tento blog není vhodný pro lidi se zvýšenou citlivostí na pravopisné chyby na upřímnost a pravdu.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama